Vítejte na osobnich stránkách Honzy OK1XFJ zaměřené na vysílání na VKV/ UKV

Menu:

Něco o mě

 Zařízení

 Antény

 Fotogalerie

 Guestbook

 Odkazy

 Kontesty

 QSL info

 Kontakt

APRS

Meteostanice

Webkamera1

Webkamera2

 

Podmínky:

Aurora:
Status
 Eska:
Status
Solar X-rays:

Status

   Geomg. field:

Status

TOPlist

 

 

3. Subregionál - Polní den 2010:                                                         


3.7. – 4.7.2010 Dyleň JN69GX
Tak po všech předchozích přípravách nadešel den velkého svátku všech radioamatérů a to 3. Subregionál, aneb Polní den 2010. Tentokráte i předpověď počasí slibovala po celý víkend slunečno jen na neděli bouřky.
Na kopec jsem už vyrazil v pátek dopoledne z Prahy. Po cestě nezbytné zastávky v GESU v Plzni a pak ještě u Holýšova pro pár potřebných maličkostí a pak už hurá na Dyleň. Po cestě se ke mně přidal ještě Miloš OK1MZN. Vyložili jsme materiál na kopci a hned jsme vyrazili do Chebu na nákup a pro Vaška OK1IAS. Takže z plánovaného dopoledního příjezdu byl krásný podvečer. Nelenili jsme a po převlečení jsme se dali hned do práce. Kabely, které jsme, od předchozí akce dotáhli jen pod okno jsme vyvázali důkladně a nastrkali průrazy do hamshacku. Všechny byly dost dlouhé, takže rovnou připojení na relátka a hned první zkoušky. Podotýkám, že na stožáru bylo 88 el., a to 1x6el, 2x(4x6el), 2x17el. Při zkouškách jsme zjistili, že při montáži jsme někde udělali chybu na anténách 2x17el. Toto dvojče bylo ve srovnání s ostatními systémy naprosto tupé. Rychlé rozhodnutí – v sobotu ráno se dá na výsuvný stožár původní 12el M2 a zapojí se do setupu místo 2x17el. Tak jsme taky hned ráno udělali. Antény 2x17el sice na pohled krásný, ale nefunkční a vzhledem k umístění nešlo bez plošiny nic dál dělat. Takže antény byly v sobotu dopoledne připravený a zbývalo ještě vyzkoušet párkrát výzvu, zda nelezem signálem do linek radia. Vše bylo O.K. Takže finální setup: 1x6el, 2x(4x6el), 1x12el a to podpořený dvěma PA s GS35b buzeno na cca 800W (každý).
Vše fungovalo perfektně před závodem ještě potřebné posílení a krátký relax v horizontálu.
Závod začal, utěšeně přibývalo spojení a bylo znát, že antény do několika směrů se povedly obzvláště pak čtyřčata 6el DK7ZB nad sebou, které jedno bylo na jih a druhé na západ. Až zhruba do půl třetí ráno se držel průměr na 35 QSO/hod. Po třetí hodině začal průměr pomalu klesat, ale nedostal se níž než 17 QSO/hod. Signály z jihu byly v nezvyklé síle. Potěšil DX z F, ze čtverce JN14 rovných 900Km. Taky na výzvu jsem udělal 2 x G a přitom to nebyl G0KPW. Toho jsem bohužel neudělal. Rušení tentokrát nebylo žádné, a nebo, minimální, kdy se mi na kmitočtu realizoval nějaký retardovaný človíček , tím že mi tam pouštěl asi 15 min. nosnou FM. Ale pak ho to naštěstí přestalo bavit. Takže, závod se povedl i když v koutku duše stále hlodal nějaký červík, jak by to vypadalo, kdyby antény 2x17el nad sebou byly v provozu, ale kdyby, jsou chyby a tak nezbylo než se smířit s tím jak to je a pro příští závod se pokusit najít chybu a doplnit anténí soustavu.
Po skončení závodu bylo v deníku zaznamenáno 678 QSO s celkovým počtem 221042 bodů s průměrem 326 bodů/QSO. Celkem bylo pracováno se stanicemi z 86 velkých čtverců. Souhrn QSO: 317 x DL, 161 x OK, 42 x I, 29 x HB, 25 x PA, 18 x F, 17 x SP, 15 x ON, 12 x S50, 10 x OM, 8 x 9A, 6 x OZ, 6 x OE, 3x HA, 2 x HB0, 2 x LX, 2 x SM, 2 x G.
Takže závod je za mnou a spokojenost je velká. Výsledek rekordní. Poděkování patří Vaškovi OK1IAS a Milošovi OK1MZN za pomoc před závodem. Vašek se asi bude ještě chvíli léčit s mnoha štípanců od mušek a ovádů, kteří si ho oblíbili a každé štípnutí zanechalo na jeho těle nepřehlédnutelnou stopu…asi má sladkou krev.
Jeden závod je za námi a hned se začíná přemýšlet jak a co vylepšit a opravit do příštího závodu. Všem děkuji za QSO a těším se na další.


73! de OK1XFJ Honza

Celkové výsledky zde  (2.místo)

 

 

zpětwebdesign OK1GTH